Jakie sprawy powinno się weryfikować, wybierając firmę, która para się wywozem odpadów i gruzu?

W każdym domu i w zakładzie przemysłowym codziennie wytwarzają się odpady, jakich należy się w jakiś sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o tego rodzaju kwestie troszczą się spółdzielnie mieszkaniowe, w swojej firmie z kolei musimy znaleźć odpowiedni zakład, jaki zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe powinny być wywożone przez specjalną ekipę, która w dozwolony sposób je unieszkodliwi oraz usunie.

Czym się kierować, poszukując specjalisty w wywozie odpadów?

Po pierwsze niezbędne są zezwolenia na prowadzenie wskazanej działalności, tak samo w zakresie składowania odpadów, jak też ich transportowania. Musi działać zgodnie z obecnymi rozporządzeniami, w przeciwnym razie mogą być na nią nałożone kary finansowe. Po drugie firma musi mieć flotę samochodów ciężarowych, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie zleceń i przewożenie wszelakiego rodzaju odpadów, także gruzu.

Pojemnik na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

Następną sprawą jest terminowość firmy. W umowie musi być dokładnie określony czas odbioru odpadów i gruzu, by klient nie musiał się denerwować, gdyż firma nie przyjechała zgodnie z ustaleniami, przez co odpady stoją przed budynkiem. Ważny jest też sposób kontaktowania się z firmą. Najlepiej, gdy klient sam może wybrać czy zechce zgłaszać zlecenia mailowo czy telefonicznie. Każdy preferuje inny typ kontaktu, ponieważ może nie mieć czasu np. wykonywać telefonów, a e-maila można napisać w pierwszej wolnej chwili.

Oczekujesz na następny wpis? Pragnę zawiadomić Cię, że kolejna strona jest już gotowa. W takim razie namawiam do przejrzenia jej.

Współcześnie praktycznie każdy z zakładów realizujących tego rodzaju działalność posiada swoją stronę internetową, na której uprzystępnia wniosek z zamówieniem, jeszcze bardziej ułatwiający rozpoczęcie współpracy. Zwróć też uwagę czy firma jest elastyczna oraz może podejmować się kompleksowych, bardziej złożonych zleceń. Gdy podpisałeś umowę na dłużej, możesz spytać o korzystne rabaty, co znacznie zredukuje koszty wynajmowania ekipy zajmującej się wywozem odpadów.

Jeżeli natomiast planujesz remont, musisz zgłosić do firmy, że zechcesz wywieźć gruz budowlany. W tym celu konieczne są bowiem specjalne pojemniki o większych gabarytach i bardziej wytrzymałych. Kontenery są z reguły udostępniane na parę dni, a gdy potrzeba nam więcej czasu na sprzątnięcie terenu, należy dogadać się z konkretną firmą oraz ustalić inne warunki współpracy. Pamiętaj o zaprezentowanych poradach, a nie będziesz mieć trudności z wywozem odpadów przemysłowych.