Jak uporządkować dokumenty w przedsiębiorstwie

Ostatnimi czasy pojawia się na rynku bardzo wiele aplikacji i systemów ułatwiających pracę zarówno w większych jak również mniejszych firmach. Każdemu przedsiębiorstwu przydatny jest system do planowania czasu pracy, wystawiania faktur, być może jakiś program pozwalający na rozpoznanie poczty przychodzącej tak elektronicznej jak również zwykłej, choćby po zeskanowaniu. Wszystko to zależne jest od tego czym zajmuje się firma. Jeśli obracamy ogromną ilością dokumentacji różnego typu, dodatkowo chcemy, żeby wszystko znajdowało się nie tylko po prostu w segregatorach ale także w odpowiednich folderach w wersji elektronicznej zdecydowanie musimy dać osobom zatrudnionym dobry program ułatwiający takie zadania.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Powinniśmy zdecydować się na program, który po pierwsze ma możliwość by funkcjonować na kilku stanowiskach. Zwykle nie mamy w firmie jednego człowieka odpowiedzialnego za wprowadzanie do komputera całej dokumentacji tylko po prostu każda osoba czy dział robi to na własną rękę. Sprawdzajmy jakie rozwiązania proponuje interesujący nas program. To istotne, żeby nie wyszło po fakcie, że powinniśmy skanować na przykład pięćset dokumentów codziennie, a system nie chce działać.

Kolejna kwestia to indeksowanie i właściwe dzielenie i oznaczanie skanowanych dokumentów. Dobrze działający program do tego przeznaczony ma naturalnie te możliwości wbudowane.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Choćby aplikacje marki Kofax mają możliwość rozpoznania kodów kreskowych, zdefiniowanych formularzy, stron oddzielających paczki dokumentów. To bardzo przydatne rozwiązanie. Nie musimy myśleć nad tym czy aby na pewno dokumenty trafią do właściwego katalogu, czy można skanować parę formularzy jednocześnie. Jest taka możliwośc właśnie dzięki takim rozwiązaniom.

Co niezwykle ważne – takiego rodzaju aplikacje dają możliwość poprawy jakości skanowanych dokumentów. Zwykle mamy okazję oglądać skany, które zwyczajnie są nieczytelne. Zbyt ciemne, rozmazane tło, zlewające się w jedną szarą masę litery litery przestrzenne – unikniemy tego rodzaju wypadków dzięki odpowiednim aplikacjom.

Ułatwianie żmudnych zajęć w przedsiębiorstwie przynosi efekty natychmiast. Pracownicy (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Rzuć okiem na oferty – workservice praca logistyk olsztyn) są bardziej efektywni, bo odpada im obowiązek wykonywania tego typu czasochłonnych zadań. firma dzięki temu jest bardziej konkurencyjna i przynosi większy zysk. Warto zatem inwestować w programy upraszczające obrót dokumentami.

Źródło: http://efematic.pl/

Related Post