Jeżeli pragniesz zdobyć lepsze stanowisko, musisz znać angielski

Język angielski jest najbardziej znanym językiem na całym świecie, używając go można dogadać się naprawdę wszędzie. Czy to na urlopie w tropikach czy na spotkaniu zawodowym w Paryżu, w każdym miejscu przydatny okazuje się akurat angielski.

Chcesz awansu? Podnieś swe umiejętności

przejdź na stronę

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które chcą zdobyć powodzenie w pracy, powinny okazać się świadome, jak ważne w pracy są kwalifikacje oraz umiejętności. Jeżeli pragną odnosić sukces oraz zdobywać coraz lepsze stanowiska, muszą zadbać o to, by stać się wartościowymi kandydatami w oczach przełożonych. Da się to osiągnąć, uczestnicząc w profesjonalnych kursach zwiększających kwalifikacje. Cześć z tych szkoleń organizują osobiście pracodawcy, jeśli im zależy, żeby ich podwładni zdobywali coraz to nowszą wiedzę oraz byli coraz lepsi w tym, co jest ich specjalnością. Jednak wszystkie szkolenia można robić także na własną rękę, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość zawodową.

Język obcy zawsze się przydaje

Przyswajanie języka obcego jest zawsze świetnym pomysłem, kiedy pragnie się zwiększyć zawodowe kwalifikacje. Coraz więcej zawodów wymaga, aby pracujący na nich ludzie, potrafili pertraktować z zagranicznymi klientami, jak również załatwiali sprawy biznesowe na szczeblu międzynarodowym. Ale nie można uważać, że język angielski przydaje się jedynie w przedsiębiorstwach, ponieważ jego znajomość bywa przydatna też przy zatrudnieniu w

angielski

gastronomii, handlu, hotelarstwie oraz każdej kolejnej branży.

Na lekcje do szkoły językowej

Jeśli pragnie się rozpocząć naukę angielskiego, warto dopilnować, by lekcje prowadził prawdziwy profesjonalista. Nie bacząc na to, czy okaże się to nauka od początku, czy jedynie przypomnienie przez jakiś czas nieużywanego języka, dobrym pomysłem będzie szkoła językowa. Lekcje w takiej placówce są bardzo dobrze przygotowane, a obecność pozostałych uczniów pozwoli trenować rozmówki oraz słówka w formie ustnej. Właściwej szkoły językowej można poszukiwać w prasie codziennej albo na stronach internetowych, np. wpisując w wyszukiwarkę hasło „kursy angielskiego warszawa” – ciekawe informacje. Dobrym posunięciem może okazać się też zapytanie przyjaciół, czy mogą zarekomendować jakąś porządną szkołę językową w danym mieście.