Porównanie rachunków oszczędnościowych w 2014

Chyba każdy, kto ma jakieś niezainwestowane środki pieniężne bardzo dobrze ma świadomość tego, że trzeba zarządzać nimi w taki sposób, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

wydajność

Przede wszystkim ponieważ może to skusić złodziei, którzy chętnie się nimi w odpowiedni sposób zaopiekują, a poza tym trzymanie środków pieniężnych w taki sposób sprawia, że będą one tracić na realnej wartości. Pomysłów na inwestowanie jest całe mnóstwo.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://cpsens.pl/) z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ są na niej dużo niezwykle interesujących informacji.

Jedni będą grać na giełdach, kupują akcje i obligacje, ale często może to być dość ryzykowne, gdyż w przypadku jakiegoś krachu można sporo utracić- Podobne strony.

Innym sposobem na to, żeby pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości) pracowały cały czas, jest trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych. Są one dużo bardziej bezpieczne od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują nieduży wprawdzie, umówiony przy zakładaniu zysk, ale ich dużą wadą będzie to, że w przypadku wcześniejszego zerwania nie otrzyma się żadnych odsetek. Od niedawna na bankowym rynku pojawił się jednak jeszcze jeden produkt bankowy, oferujący dochody podobne jak na lokacie, ale z możliwością elastycznego zarządzania zgromadzonym kapitałem.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędnościowe konta, bo właśnie to o nich mowa, połączyły w sobie zalety terminowych lokat i typowych bankowych rachunkach. Mogą one mieć praktycznie wszystkie funkcje normalnych kont, czyli można przelewać na nie wynagrodzenie, robić przelewy, najczęściej mają również możliwość korzystania z kart kredytowych oraz debetowych.

Ich największą zaletą jest to, że zgromadzone środki codziennie zarabiają, czyli są od nich naliczane odsetki. Może to pozwolić na sporą elastyczność w porównaniu z tradycyjnymi lokatami, ponieważ w sytuacji, gdy będą potrzebne jakieś pieniądze, zwyczajnie można je z konta przelać bez żadnych konsekwencji. Banków które oferują taki produkt zaczyna być dość dużo- zdecydowanie więcej znajdziesz na www.

Dlatego też jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z konta oszczędnościowego, to przeczytać powinien najnowszy. Prezentuje on parametry wszystkich tego typu kont z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia klientom wybranie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.

Related Post