Co wypada tak naprawdę wiedzieć na temat otwierania sali weselnej?

Gdy kilka dni temu byłem na ślubie i przyjęciu weselnym swojego kolegi, doszedłem do wniosku, iż zasadniczo biznes weselny w Polsce to kapitalna okazja na niezły zarobek. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach cechujemy się tymi właściwościami, dzięki którym będziemy mieli możliwość z powodzeniem prowadzić interesy, lecz serdecznie polecam posiadającym odpowiedni kapitał to by zainwestowali w branży weselnej. Zapytałem się właściciela sali – odrzekł, iż tak naprawdę mówimy o sporych profitach. Choć koszt początkowy także do niewielkich z całą pewnością nie należy.

Wesele w górach

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com

Powszechnie wiadomo, Polska to kraj, w którym w zasadzie wesela są wyprawiane na bogato. Nawet jeżeli młodzi oraz ich rodzice nie są bogaci, to i tak wesele jest kapitalne. W ostatnim czasie sporo słyszy się o małych weselach, lecz nie jest to powszechny trend. Co zatem chciałbym szczególnie napisać zainteresowanym założeniem sali weselnej? Niewątpliwie wesela w polsce są słynne ze smacznej kuchni. Czyli idealna sala weselna powinna cechować się bardzo dobrze wyposażoną kuchnią. W takowym pomieszczeniu zapewne kucharze będą wyczyniać cuda…

Istotne jest także to by sala weselna nie była za mała. Przecież gdy sala jest nieduża, w automatyczny sposób tracimy jakąś tam część klienteli. A zresztą niewielkie sale sprawiają, że choćby jest mało miejsca do zabawy. Warto także wiedzieć, iż w wielu przypadkach weselnicy chcą najzwyczajniej w świecie pójść spać – choćby matki z małymi dziećmi. W dalszym ciągu są u nas popularne poprawiny, a więc byłoby fajnie, gdybyśmy mieli możliwość zapewnić nocleg. Czyli zasadniczo koszt otworzenia sali weselnej z prawdziwego zdarzenia jest tak naprawdę ogromny (kliknij).

Sala konferencyjna

Autor: The Charterhouse Causeway Bay
Źródło: http://www.flickr.com

I właśnie dlatego trzeba jakoś poszerzać swoją działalność – czyli w weekendy można organizować zabawy weselne, jakieś imprezy okolicznościowe, na przykład chrzest, a jeszcze na dodatek choćby udostępnić firmom sale konferencyjne. W Polsce odbywa się wiele konferencji, to bardzo duży profit. Zwłaszcza popularne są sale konferencyjne w górach (np. karczma) bądź nad morzem. Wiem, że może nie napisałem w owym tekście wielu ciekawych informacji, lecz mam nadzieję, iż zainteresowani biznesem weselnym właśnie dzięki owemu artykułowi nareszcie czegoś się nauczą.

Related Post