Wystartuj z działalność już teraz!

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, pomimo obiegowej opinii, wcale nie jest takie zawiłe. Po prostu trzeba pamiętać o paru prostych stopniach. Oto przydatny tekst, w którym opisane jest czytelnie, jak to zrobić.

Spora porcja dokumentacji jest możliwa do wykonania przez internet. Należy wejść na stronę na której znajdziesz ankieta Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Uzupełnienie znajdującej się tam dokumentacji to rejestracja firmy w bazie REGON, wybranie stopy podatkowej oraz wpisanie do ewidencji Urzędu Skarbowego. O ile dysponujesz Numerem Identyfikacji Podatkowej, zostanie on automatycznie przypisany twojemu przedsiębiorstwu. W formularzu internetowym musisz też określić dziedzinę działalności – wpisuje się numer PKD, który musisz odnaleźć na stronie z wykazem.

Ważnym urzędem, w którym trzeba w dalszej kolejności uzupełnić formalności, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na stronie internetowej Zakładu są przydatne instrukcje oraz dziesiątki ankiet do uzupełnienia. Krótko mówiąc – trzeba zadeklarować za kogo zamierzasz uiszczać składki ZUS – czy tylko za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy również za kadrę.

Jeżeli zamierzasz zatrudniać podwładnych, następnymi urzędami do odwiedzenia są Państwowa Inspekcja Pracy oraz SANEPID. Obie instytucje musisz powiadomić, że właśnie rozpoczyna się nasza działalność gospodarcza. W przypadku firm gastronomicznych niezbędne będzie wypełnianie dodatkowych formularzy, ponieważ są one dokładniej dozorowane przez władze.

Dotacje unijne to wielka szansa dla biznesu, której nie wolno odpuszczać. Normy UE to niełatwa rzecz, dlatego warto poszukać profesjonalnych biur doradczych, które wyręczają w kompletowaniu formularzy koniecznych do otrzymywania wsparcia z UE.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany artykuł Cię zaciekawił, kliknij ponadto ten link i przeczytaj też inne tego typu omówienie.

Jeśli pragniesz zrobić to samodzielnie, bezzwłocznie zaglądnij na stronę , na której są dokładnie instrukcje (zobacz promocje na instrukcje bhp stanowiskowe bhp-online) oraz najświeższe informacje dotyczące unijnych dopłat.

Related Post