Szkoła w sieci wybiegiem na wzbudzenie zainteresowania współczesnych młodych ludzi?

Szkoła to był czas. Nie takie co teraz. Kiedyś chodzenie do szkoły było zdecydowanie fajniejsze niż obecnie, gdyż teraz zamiast edukacji w wielkiej szkole dzieci i młodzież wolą uczyć się w świecie wirtualnym. Czy to jest dziwne? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż gdybym był w ich sytuacji też bym to robił. Zależnie od tego, ile sobie liczymy lat i kiedy uczęszczaliśmy do szkoły, każdy jest mniej lub bardziej tolerancyjny w tym zakresie. Nie ma co na przykład wymagać zrozumienia u osób, które są dziś w podeszłym wieku i chodziły do szkoły kilkadziesiąt lat wstecz.

w klasie

Autor: US Department of Education

To bardzo odległe od dzisiejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, by zrozumieli, o co chodzi w świecie wirtualnym.

Poznaj adres www – właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowe informacje na ten intrygujący temat. Wejdź w ten link – nie pożałujesz!

Takie osoby z ręka na sercu mogą powiedzieć, że dawniej uczęszczanie na zajęcia to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było posiadanie piórnika, temperówki (wybór zakreślaczy), tuszu (tusze na plastykę) czy zakreślacza. Co innego osoby, które całkiem niedawno skończyły edukację, takie też, które chodząc do szkoły (średniej czy podstawowej) miały styczność zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, zaczątki te były dość komiczne, Internet był jeszcze dość prymitywnym narzędziem, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zawojuje świat.

Dzisiejsza młodzież funkcjonuje już znacznie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność odbywa się w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby spotkac się na mieście to wszystko ustala się przykładowo na facebooku. Gdy planuje się jakieś wydarzenie informacja o nim pojawia się na portalu społecznościowym, a ludzie po kolei przyłączają się do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli siedzieć na Internecie, niż uczęszczać do szkoły, gdyż traktuje ją jako zło konieczne, zacofane, które jest potrzebne do zdobycia papierka, ale po nic więcej. szkoła podstawowa wrocław w ich opinii jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje międzynarodowa sieć komputerowa. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni wczuć się nieco w trudną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie przyjmowania edukacji i są świadomi, drzemiącej w nim siły. Jakie są w nim możliwości.