Znaczenie odpowiedniej wilgoci i temperatury dla funkcjonowania przemysłowych oraz domowych komputerów

Klimatyzacja łączy nam się z wytwornymi pokojami hotelowymi, puszystymi kobiercami, komfortowym kompletem wypoczynkowym jak też doskonałą kawą przyniesioną przez uprzejmego pracownika hotelowego, albo z komfortowym autem którym dojechaliśmy do tegoż miejsca. Rzecz jasna gdybyśmy się dokładniej namyślili, moglibyśmy dojść do wniosku iż systemy klimatyzacji możemy spotkać i w wielu innych punktach.

Infrastruktura internetowa

Autor: Andrew Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób jednakże zdaje sobie sprawę z funkcji jaką systemy klimatyzacji spełniają w urządzeniach IT. Nawet prosty komputer wymaga chłodzenia, w przeciwnym razie komputer przestanie działać. Wniosek jest z tego jeden dobrze działający wiatrak to podstawa efektywnego działania komputerów. Obok procesora pamięci ma on wpływ w znacznym stopniu na komfort użytkowania komputera. Istotną cechą tego urządzenia będzie jego cicha praca, gdyż trudno jest wyobrazić sobie wydajną pracę przy komputerze kiedy dekoncentruje nas nieznośne szumienie łopatek wirnika.

Niebłahą kwestią jest dbanie o sprawność tego elementu komputera, dlatego od czasu do czasu trzeba przedmuchać wentylator (przejdź dalej). Podobnie jak z domowymi komputerami należy czynić z dużo bardziej złożonymi urządzeniami jakimi są serwery.

Tutaj ważne jest dbanie o odpowiednią temperaturę samych urządzeń jak też całego wnętrza. W tym przypadku nie tylko temperatura jest ważna lecz również właściwa wilgotność powietrza. Zajmują się tym specjalistyczne systemy klimatyzacji. Są one wyekwipowane w filtry które zapobiegną zostawaniu w powietrzu cząsteczek kurzu i innych zanieczyszczeń, jakie mogłyby doprowadzić do fizycznego uszkodzenia sprzętu i wyłączenia serwera bądź nawet utraty informacji zgromadzonych na dyskach twardych serwera.

Tak więc można uznać że systemy klimatyzacji (zapoznaj się z ofertą serwis klimatyzatorów warszawa cik-wisniewski.pl/montaz-serwis-klimatyzacji-warszawa) są ogromnie istotnym elementem systemu bezpieczeństwa instytucji. Nie dziwi więc to, iż banki a także instytucje urzędowe takie jak urzędy skarbowe i inne podmioty zbierające dane o obywatelach, przywiązują ogromną wagę do zabezpieczenia fizycznego własnych serwerów. Strata nagromadzonych danych mogłaby spowodować zupełny paraliż tych instytucji.