W jaki sposób zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka w domu?

To wiadome, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Zakupujemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń dzieciństwo, kształcimy je przez zabawę, aby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami z zewnątrz. Przez zagrożenie należy rozumieć, z jednej strony, inne osoby, które mogą zrobić naszym dzieciom krzywdę, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na ręce, na głowę, kaski, i inne elementy, które uniemożliwiają skaleczenia, obtarcia czy nawet złamania. W tym sensie kupujemy również moskitiery dla dzieci, żeby nie pogryzły ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ślady.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (polecane poduszki) dla dziecka, która da mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle kręgosłupa, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można ująć w jednym zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane narzędzia są łatwe w realizacji. A co w momencie, gdy nasza pociecha jest zagrożona, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo istotna, więc pamiętajmy, aby zawsze mieć w zasięgu wzroku nasze dziecko, ale też ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie można z wychodzić nigdzie z obcymi, nie wolno także przyjmować od niego żadnych batoników czy innych wabików.

Jednocześnie, nie wolno uczynić z dziecka paranoika który będzie się bał dorosłych. Zaleca się otaczać go ludźmi w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, tak samo jak powinniśmy je wychowywać wśród zwierząt, by pokazywać, że świat jest dobry, lecz zawsze należy być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy dziecko paranoicznie to będzie ono podejrzliwe wobec każdego człowieka czy każdego napotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli nauczymy nasze dziecko zbytniej ufności do wszystkich to takie coś może skończyć się bardzo źle.
Jak ktoś nieznajomy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to lepiej nie głaskać, chyba, że taki piesek jest z kimś, wtedy można się spytać o pogłaskanie. Tak proste i jasne porady już niejedną pociechę obroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie warto ich lekceważyć. Pamiętajmy, że dziecko rozumie więcej niż się czasem wydaje (oferta moskitier). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłym, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to bardzo wierny towarzysz rozmowy, ale wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje delikatnie, ale jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bardziej bezpieczne.

Related Post