Finansowanie działalności firmy za pomocą dotacji otrzymanych z europejskich funduszy.

Od kiedy nasz kraj wszedł w szeregi Unii Europejskiej otworzyły się całkowicie nowe możliwości dla naszych firm. Dostępne się bowiem stały dotacje przeznaczone na rozpoczęcie lub rozwój działalności, co pozwoliło wielu firmom możliwości realizacji pomysłów, na jakie w normalnych okolicznościach raczej by sobie nie pozwoliły. Kwoty przeznaczone na dofinansowania są całkiem pokaźne, choć rzecz jasna nie wszystkie pomysły mają szansę na realizację.

dotacje z Unii Europejskiej

Autor: Jon Worth
Źródło: http://www.flickr.com

Unijni urzędnicy szczegółowo wyznaczają cele i priorytety podczas rozdziału funduszy, i co rok będą one nieco inne, w zależności od tego, jakie formy aktywności są preferowane w danym okresie czasu. Unijne środki rozdziela się na poziomie wojewódzkich urzędów i każdy z nich niezależnie, oczywiście zgodnie z wytycznymi z Unii, przygotowuje i opracowuje listę programów, przy jakich właściciele firm będą mogli się starać o dopłaty. Ma to związek z tym, że w różnych rejonach kraju będą odmienne wymagania w tym względzie i nacisk powinien być kładziony na inne rzeczy.

Do dnia dzisiejszego z funduszy unijnych skorzystało już wiele firm, i cały czas do kolejki wchodzą następne, chcące przy pomocy otrzymanych środków zrealizować swoje pomysły. Dziwić się zresztą nie ma czemu, dotacje na rozwój firmy pozwoliły zrealizować wiele naprawdę wartościowych projektów (dowiedz się jak zdobyć dotację na rozówj firmy), nie tylko zwiększając zatrudnieni, ale również podnosząc poziom gospodarki na znacznie wyższy poziom. Dotacje te są tak naprawdę dostępne dla większości firm, które mają pomysł na ich wykorzystanie, choć oczywiście trzeba spełnić trochę formalności.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która również Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj kwestii.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Spora część właścicieli już na wstępie rezygnuje ze starań, twierdząc że pozyskiwanie funduszy unijnych jest zbyt trudne. Jednak w praktyce jest całkowicie inaczej, zwłaszcza że w wielu przypadkach można skorzystać z pomocy jednej z licznych firm zajmujących się opracowywaniem wniosków i pomocą przy pozyskaniu dotacji – Mając duże doświadczenie we współpracy z urzędami pomogą one przygotować wniosek i całą dokumentację zgodnie z wymaganiami urzędników, przez co szanse na otrzymanie dofinansowania znacznie mogą wzrosnąć.