Troska o zadowalającą jakość – jak robią to firmy

Współcześnie dbałość o odpowiednio wysoką jakość ma priorytetowe znaczenie, gdyż w warunkach konkurencji rynkowej nawet atrakcyjna cena nie jest w stanie obronić tych usług czy artykułów, których jakość pozostawia dużo do życzenia. Rzeczywiście cenione na rynku są certyfikaty ISO – najlepszy dowód wysokiej jakości. Przykładem może być między innymi certyfikat iso w zakresie usług medycznych, który świadczy o tym, że dana placówka jest w stanie zapewnić naprawdę zadowalającą opiekę. Planując udanie się do konkretnego szpitala warto wziąć tę kwestię pod uwagę.

Popularnością charakteryzuje się również certyfikat iso 9001 ( zobacz: ). Czego dotyczy? Jest to norma odnosząca się do systemu, którego funkcją jest prawidłowe zarządzanie jakością w określonych strukturach organizacji. Naturalnie, norma ta ma międzynarodowy charakter, tym samym zamierzając otrzymać taki certyfikat (zobacz tutaj) należy spełnić sporo w rzeczywistości wyśrubowanych wymagań. Norma ta może zostać zastosowana w każdej organizacji. Nie ma znaczenia jej wielkość, lub branża w której funkcjonuje.

certyfikat iso

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat można otrzymać między innymi, jeżeli organizacja troszczy się o stosowne podejście do klienta i skupienie na jego osobie bądź angażuje zatrudnianych przez siebie pracowników, jako że kapitał ludzki ma obecnie priorytetowe znaczenie. Posiadanie tego certyfikatu jest bardzo ważną zdobyczą dla każdej organizacji.Norma iso 14001 z kolei dotyczy zarządzania środowiskowego i odznacza się rzeczywiście dużą popularnością w odniesieniu do turystyki i rekreacji, w szczególności wśród restauracji i obiektów wypoczynkowych. Warto zaznaczyć, że np. polskie miasto Racibórz posiada ten certyfikat. Ponadto, otrzymało go jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie, co zważywszy na bardzo wysokie wymagania jest istotnym wyróżnieniem. Autor:

Dbanie o wysoką jakość powinno przejawiać się więc również w staraniu się o cenione certyfikaty, jakie dla każdego konsumenta są jej potwierdzeniem. Posiadanie podobnych certyfikatów jest bowiem w stanie zachęcić go do skorzystania z proponowanej oferty. ISO z kolei to nazwa organizacji, jaka ma pozarządowy charakter, toteż wszystkie normy które określa nie są usankcjonowane prawnie, a ich przestrzeganie jest wyłącznie kwestią dobrej woli.
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: