Jak się szkolić to we wspaniałym miejscu. Najbardziej korzystnie bowiem, żeby poza nauką istniały jakieś miłe dodatki

To, gdzie się kształcimy ma znaczenie. No przyznaj to, czy wolisz się uczyć w małym, obskurnym pokoju bez okien czy może na tarasie, gdy na dworze jest pięknie? Być może przewrotnie powiesz, że wolisz nieduży pokój, bo nie będzie Cię nic rozpraszało, żadne widoki, przyroda czy ciepłe powietrze, które bardzo zachęca do innych czynności, aniżeli nauka. No OK, coś w tym jest, lecz takie miejsce służy bardziej do medytacji i tu się można zgodzić, że jest nawet znacznie lepsze niż piękny, słoneczny taras. Jednak z nauka jest trochę inaczej.

sale konferencyjne

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka wymaga miejsca, w którym nasze myślowe horyzonty mogą dryfować tak daleko, jak potrafią. Nie mogą być ograniczone murami i innymi blokadami. Oczywiście, mówię to w formie metafory, albowiem już od dziecka uczymy się w pomieszczeniach. Są od tego wyjątki, ale właśnie to są tylko wyjątki. Wiadomo, że nauka w klasie jest lepsza niż na zewnątrz, bo dziecko siedzące w ławce może prościej skupić się na lekcji.

Wzrok ma skupiony na tablicy, słucha nauczycielki, a tylko spojrzy od czasu do czasu w okno. Na dworze nieprzerwanie coś go by rozpraszało. Jednakże, pobieranie nauki w pięknym miejscu ma swoje drugie dno. Nie jest to ważne, w jakim miejscu przykładowo odbywa się wykład, ale jaki jest ogólnie klimat takiego miejsca. Nie na darmo więc przeróżne szkolenia czy pałac prymasowski warszawa – http://www.mojekonferencje.pl/warszawa/palac-prymasowski – odbywają się w miejscach interesujących. Często możemy odszukać oferty: konferencja na Mazurach, konferencja nad morzem. To wielka zaleta, że poza nauką można coś zwiedzić, wybrać się na łono natury, poczuć się przyjemnie w takim miejscu.

sale konferencyjne

Autor: Oregon Department of Transportation
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie dlatego takie konferencje najlepiej wypadają, bo oprócz nauki jest również czas na przyjemności, a przecież wtedy najlepiej wychodzi nam przyswajanie wiedzy. Gdybyśmy byli zmuszeni do nauki w jakimś niezbyt ładnym miejscu byśmy odczuwali tak zwany dysonans poznawczy, bo nawet gdyby samo szkolenie przypadło nam do gustu, to jednak otoczenie i klimat miejsca mógłby nas mocno zrazić.w najświeższej ofercie (www.poltrading.com.pl/)Ostateczna więc ocena takiego miejsca i samego szkolenia (dalsze info) mogłaby być znacznie zaniżona przez te właśnie drugorzędne, ale jednak niezwykle ważne kwestie.