W jaki sposób prawidłowo napisać CV oraz co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, by dobrze wypaść?

Mnogość ludzi ma problemy z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten zdoła wpłynąć na to czy uda nam się dostać pracę, o którą się staramy czy też nie. Dlatego pisząc CV wypada nadzwyczaj się do tego przyłożyć, i także dowiedzieć jak napisać CV oraz jakie istotne informacje w nim zawrzeć.

ludzie rozmawiąją na przyjęciu

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
W CV na pewno musi się odnaleźć miejsce na nasze dane osobowe, wykształcenie albo dotychczasowe zatrudnienie, potrzebne jest też umieszczenie informacji o swoich zdolnościach lub posiadanych uprawnieniach, takich jak choćby profesjonalna znajomość komputera, prawo jazdy czy umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Możemy również dodać informacje o ukończonych szkoleniach, na przykład szkoleniu projektowania stron internetowych. Takie wiadomości są ogromnie znaczące dla pracodawcy. W CV możemy także ulokować parę słów na temat swoich zainteresowań, niemniej jednak pamiętajmy, iż nie jest to ani wypracowanie ani historia naszego życia, tak więc CV powinno być klarowne, zawierać zasadnicze najistotniejsze informacje a także charakteryzować się nienagannym wyglądem. Form tworzenia CV jest teraz niesłychanie wiele i w zależności od tego w jakiej branży się staramy się o pracę, swoje CV możemy do niej konkretnie dopasować. Na przykład w przypadku starania się o pracę w agencji reklamowej, gdzie respektowana jest pomysłowość oraz kreatywność, nasze CV może odbiegać nieco od typowego, przyjętego wzoru.

Czy masz chęć przejrzeć na nowej witrynie nasz ważny wpis (https://www.kompasinwestycji.pl/strona/o-nas)? Sądzimy, że tak. Zatem zapraszamy do kliknięcia.

W tym wypadku należałoby wykazać się nieszablonowym oraz pomysłowym podejściem do CV – porównaj .

Mężczyzna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej aby dobrze wypaść? Mnóstwo rozmów kwalifikacyjnych wygląda podobnie, wskutek tego na niektóre pytania zdołamy uprzednio przygotować odpowiednie odpowiedzi. Powinno się mówić składnie, oczywiście poprawną polszczyzną i przede wszystkim spokojnie, dlatego na rozmowie kwalifikacyjnej ważkie jest opanowanie. Nadmierna wesołość może nas ustawić w złym świetle.

Wciągający tekst? Jeżeli jesteś tego zdania, to równie interesujące treści znajdziesz też we wpisie, który jest tutaj!

Jednakże najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o rozmowę rekrutacyjną jest to, by zawsze mówić prawdę. Pamiętaj, że prędzej lub później Twoje kłamstwa (na przykład dotyczące profesjonalnej znajomości języka włoskiego) wyjdą na jaw – zobacz również w tym miejscu.

Related Post