Warto się wspierać różnymi podręcznikami

W jednym podręczniku umieszczone są jedne tematy, a w innym ujęte jest coś zupełnie kolejnego, lub jest tak, że dane tematy są dużo bardziej rozpisane. Dlatego jeśli chcemy zgłębiać swoją wiedzę na konkretny temat powinniśmy się podpierać różnymi książkami oraz podręcznikami, ponieważ wyłącznie wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić przeróżny punkt widzenia na określone sprawy.

Jedne książki są bardziej ogólne, drugie skupiają się na danych zagadnieniach

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli uczymy się języka obcego, to na początku uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady wymowy, odmieniania czasowników, gramatyki. Potem poznajemy coraz więcej zwrotów, ale równocześnie mamy możliwość się zadecydować na takie, które będą pasowały do większości sytuacji i na takie, które będą powiązane jedynie z jakąś dziedziną życia. Kiedy zrównamy ze sobą dwie książki i Melinda Tęcza Korepetycje (zobacz koniecznie tutaj: e-korepetycje) domowe – Język niemiecki, to może się okazać, że chociaż każda z nich opowiada o tym samym języku, to mimo wszystko wyszukamy w nich inne zagadnienia. W dodatku ma szanse też dziać się tak, iż z jednej książki łatwiej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej dużo łatwiej zapamiętamy coś innego.

Im więcej barw tym lepiej

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami dziecko zaczyna się interesować swoim ciałem, a my czujemy się skrępowani, ponieważ nie bardzo wiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak żeby załapało jak najwięcej i żeby równocześnie nie pomieszać mu zbytnio w głowie.

Czy prezentowany artykuł Cię zainteresował? W takim przypadku sprawdź inny polecany serwis prywatne gimnazjum warszawa, który również ma ciekawe materiały.

Idealnie może się tu spisać Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje swoją anatomię przez zabawę, przez co sporo prościej będzie mu to wszystko zapamiętać. A kiedy przy okazji zauważymy, że interesuje się kolorami, że rysowanie sprawia mu zadowolenie i ochoczo w ten sposób spędza czas, to świetnym podarunkiem ma okazję się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu załapanie, co trzeba wykonać, by zyskać oczekiwany kolor, którego akurat nie ma w zestawie (nauka przez zabawę z tą książką).

Książki nie muszą być nudneNawet te książki, które powinny posłużyć do nauki mogą być fajne i interesujące, mogą powodować, że dziecko z większą radością będzie przystępowało do przyswajania otoczenia i zdobywania znacznie to nowszej wiedzy. To tylko od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, kupując te najciekawsze książki.

Related Post