Leasing, w jaki sposób obliczyć miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych?
Jednak nie wszystkich z nich stać na zakup auta za gotówkę (szczególnie właścicieli firm dopiero co powstałych na rynku). Co wtedy? Pozostaje im usługa leasingowa lub kredyt.
Leasing samochodu polega na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej firmę. Czyli nie kupujemy auta, a w zasadzie „wypożyczamy”. Jest to równoznaczne z tym, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, lub – więcej dowiesz się na tej stronie – wynająć następne. Co można spłacać w formie leasingu? Przedmiotem leasingu może być wszystko to, co wspiera i usprawnia działania działalności gospodarczej, czyli samochody, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeśli mamy zamiar nabyć samochód, sami musimy zająć się sprzedażą starego. Również obsługę techniczną oraz polisę ubezpieczeniową należy załatwić we własnym zakresie. Dodatkowo, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, natomiast leasing odbierany jest jako bardziej przychylny biorąc pod uwagę korzyści podatkowe a także mniejsze formalności. Jeżeli orientacyjnie mamy zamiar ustalić, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, pomoże nam to ustalić kalkulator leasingowy. Jego obsługa jest czytelna, a funkcjonowanie wyjątkowo efektywne. Takie rozwiązania zapewniają nam wszelkiego rodzaju portale, które dostarczają początkującym właścicielom firm szereg informacji niezbędnych do prowadzenia firmy. Bieżące wiadomości z rynku, praktyczne kalkulatory np. kalkulator odsetek podatkowych (sprawdź) lub – szczegóły tu… – kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To właśnie dzięki takim usprawniającym pracę innowacyjnym rozwiązaniom, prowadzenie firmy staje się prostsze.
Autor