Rynek szkoleniowy

Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć w dzisiejszych czasach bardzo dużą ilość kreatywnych rozwiązań dla biznesu. Dość popularną ostatnio tematyką szkoleń jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od pierwszych liter słów, jakie określają podstawowe reguły, którymi kieruje się ta metoda.

Przykładowo na początku będzie trzeba usunąć wszystkie przedmioty, które mają możliwość powodować, że praca będzie słabsza. Rzeczy takie oznacza się najczęściej znacznikami w kolorze czerwonym. Po tym lądują takie przedmioty w jakimś pudle, gdzie ocenia się, czy są przydatne do pracy. Ten etap nazywamy selekcją. Następna część to systematyka.

Jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, bez zwłoki kliknij ten odnośnik. Przedstawiana w tamtym miejscu pełna notka (http://www.kompasinwestycji.pl/aktualnosci/ekologiczny-terminal-od-panattoni-14154) niewątpliwie też Cię zainteresuje!

Tutaj trzeba poukładać wszystko tak, żeby mieć do nich łatwy dostęp, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy. Lokalizacja musi być łatwa aby nie marnować ani jednej chwili na poszukiwanie danej rzeczy. Lokalizacja jest porządnie opisana.

szkolenie

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny istotny składnik całej układanki to sprzątanie. Dzięki regularnemu sprzątania możemy nie tylko odczuwać komfort w biurze ale przede wszystkim mamy możliwość szanować naszą pracę. Kolejnym etapem jest standaryzacja. Polega ona na utrzymaniu wszelkich reguł, które uprzednio wdrożyliśmy w życie. Należy tutaj więc spisać każdą regułę, zrobić stosowne formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp. Na samym końcu tej układanki umiejscowiona została samodyscyplina. Musimy na tym etapie cały czas troszczyć się o to, aby cały personel chciał utrzymać wszelkie wdrożone metody.

Do tego wdraża się szereg reguł, których należy przestrzegać, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty – więcej informacji na . Można więc powiedzieć, że początkowe trzy elementy tej techniki budują cały system a następnie w czwartej części oraz w piątym etapie stara się utrwalić całą metodę. Za pomocą tej techniki możemy uniknąć niebezpieczeństwo wystąpienia niewłaściwych działań w miejscu pracy. Poza tym korzystanie z takiego podejścia sprawi, że działania każdego pracownika staną się efektywniejsze i skuteczniejsze.

Redukcja kosztów, dużo lepsze efekty oraz większe poczucie bezpieczeństwa w w firmie to tylko pierwsze skutki wdrożenia koncepcji 5s. Profesjonalne szkolenia 5s kierowane są na ogół nie tylko do pracowników, ale również do osób zarządzających firmą.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na omawiany w tym artykule wątek, to zobacz tu śmiało uzupełniające informacje.

Obniżymy nasze koszty przy podwyższeniu profesjonalizmu pracy.

Related Post