Jak ubiegać się o dofinansowanie na rozkręcenie biznesu

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej pracować na etacie.

biznes

Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczy problem osób, które noszą się z zamiarem otworzenia własnej firmy, to kwestia zdobycia niezbędnych funduszy. Źródła finansowania działalności mogą być różne. Jak wskazują badania, nadal większość początkujących przedsiębiorców decyduje się na tzw. Friends, Family, Founds, czyli wykorzystanie środków własnych oraz rodziny czy przyjaciół. Jest to oczywiście sposób, dzięki któremu konieczności spłacania kredytów w banku. Z drugiej strony, jeśli chodzi o pieniądze, osobiste relacje mogą źle rzutować na przyszłe decyzje biznes.

Następną metodą na uzyskanie funduszy na start są dotacje i granty ze środków publicznych.

Jeżeli zaintrygował Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij ten link – to niezwykle użyteczna treść, która przedstawia zbliżoną tematykę.

Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie wysokości około 20 tysięcy złotych. Tego typu dotacje dla nowych firm są naturalnie bezzwrotne. Kwota wsparcia zależy również od regionu, jednak nie warto zwlekać z decyzją, gdyż wraz z końcem roku, kończy się także pula pieniędzy, przeznaczona na ten cel.

Jedną z powszechniejszych form pozyskania pieniędzy są oczywiście kredyty bankowe. Nierzadko decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy muszą zainwestować w biznes – www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-wierzbowa/ – większe kwoty. Banki świadczą też dodatkowe usługi dla biznesu. Przykładowo kompleksowa obsługa kontraktu to usługa skierowana do podmiotów gospodarczych, które współpracując z Jednostkami Samorządu Terytorialnego . Dzięki takim praktykom przedsiębiorca może skorzystać z kilku produktów danego banku na poszczególnych poziomach realizacji kontraktu.

200

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku finansowym działają też prywatni inwestorzy, zwani Aniołami Biznesu. Dysponują oni odpowiednim doświadczeniem oraz własnym kapitałem. Często wspierają oni startupy. Ich wsparcie polega na fachowym doradztwie oraz dofinansowaniu firmy w na pierwszym etapie rozwoju. Anioły Biznesu niejednokrotnie działają non-profit, jednak zdarza się, że pomagają w zamian za udziały w nowym biznesie.

Nim ustalimy w jaki sposób mamy zamiar uzyskać fundusze na start, powinniśmy rozważyć wszystkie opcje.
Każda z omówionych form ma naturalnie swoje plusy i minusy. Jeśli rozpoczynamy dopiero naszą przygodę z biznesem na pewno trzeba skorzystać z fachowego doradztwa, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Related Post