Bez strony internetowej ani rusz

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwo, które nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nie ma się co dziwić, że jedną z najważniejszych form promocji, realizowanych przez właścicieli, jest uruchomienie odpowiedniej strony internetowej określonej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie dobrać domenę

Generalnie istnieją dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. W tym miejscu należy się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy takie słowa kluczowe. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy liczbę użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

Dlatego powstał drugi typ nazw serwisów, markowa. W tym wypadku adres strony jest bezpośrednio powiązany z marką firmy.

Czy szukasz na stronie wypożyczalnia sprzętu białka tatrzańska czegoś bardzo ciekawego? Namawiamy zatem do następnego tekstu. Należy tylko kliknąć w ten link.

Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie, kiedy tego typu branża jest lub była bardzo popularna, wtedy zarejestrowanie taniej domeny wyszukiwanej nie do końca spełnia swój cel.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na plakacie czy ulotce, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Ważne jest także, aby w domenie unikać cyfr oraz używania obok siebie tych samych liter.

Giełdy domen

Czasami najlepsza domena dla danej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata. Powstają bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej atrakcyjnych adresów stron internetowych.

Jeżeli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj (http://www.apogit.pl/sap-split-payment) – przeczytasz jeszcze dokładniejsze dane.

Na licytacji można się łatwo zorientować, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Related Post