Biuro i firma

Wszystkie osoby, które mają firmy doskonale zdają sobie sprawę, że niezmiernie ważne jest miejsce pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Dlatego jeżeli nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej, to rzeczywiście musimy ogarnąć wystrój naszego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wszystko, jeżeli nie zadbamy o czystą podłogę i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to prawie na 99,9% klient do nas nie wróci.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient badania tajemniczego klienta czuł się komfortowo po wejściu do biura naszej firmy. Ważne jest również, to by pracownicy, mieli wszystkie konieczne do pracy rzeczy na wyciągnięcie ręki. Nieistotne, jaką działalność prowadzimy, pracownicy oczekują odpowiednich warunków. Miejsce pracy powinno być wyposażone. Jeśli np. prowadzimy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie może brakować folii, nożyczek, długopisów, czy naklejek do adresów. Wszystko musi być w odpowiedni sposób rozplanowane (to ci może pomóc: oświetlenie w biurze).

Miejsce działania przedsiębiorstw

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni biurowej w dzisiejszych czasach zdaje się być czymś łatwym. Jednak w rzeczywistości jest to spore wyzwanie. Jeśli wynajęliśmy całe piętro w biurowcu dla naszej działalności, to nie jest to zbyt skomplikowane. Jednak, jeżeli wynajmujemy jedno duże pomieszczenie to możemy mieć mały kłopot. W takim wypadku trzeba wydzielić trzy strefy, by biuro i firma nie stało się bałaganem nie do przejścia a stało się spójną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do spotkań z klientami, miejsce (więcejo tym: http://collegium-novum.pl/) na biurko szefa oraz część gdzie wszyscy pracują. Miejsce gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, podobnie jak miejsce na gabinet szefa. Jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża i nie jest to call-center, to można postawić na jeden ogromny stół, przy którym każdy znajdzie miejsce do pracy dla siebie.

Powinniśmy w takiej przestrzeni zadbać o to, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tutaj: więcej w odnośniku). Dobrze w momencie, gdy przenosimy naszą firmę do innego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie kogoś znającego się na aranżacji wnętrz, która pomoże nam byśmy właściwie ogarnęli przestrzeń naszego nowego lokalu. Dobrze zainwestować w profesjonalną aranżację, żeby mieć biuro, które będzie przyciągało do naszej firmy klientów.

Related Post