Obrotni i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kocyki, małe ubranka i różne zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi upragnione dziecko, cała rodzina koncentruje się wyłącznie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby malucha, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obdarowuje malucha matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka są też podarki, które będą rosły razem z małym człowiekiem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby upiększyć urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi kupienie nowych, bajecznie kolorowych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca prace alpinistyczne na kilka minut. Plastikowe, nietłukące osłonki za parę złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, głównie w sezonie wiosenno-letnim. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy donice w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można umieszczać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, ale tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci.

Pragnę przyciągnąć Cię na autorskie www (https://sklepmuzyczny.pl/). To nowiutka witryna, która posiada masę dobrych artykułów. Fantastycznie będzie także, jeśli zostawisz ocenę.

Przy szybko zmieniających się modach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący tanie zabawki dla dzieci. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i podsunąć im też własne, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.