Szkoła językowa w Warszawie

Okres wakacji to doskonały moment, aby zrobić coś dla siebie. I nie chodzi w tym wypadku o podróż do SPA, czy na urlop na egzotycznej wyspie. Dobrze jest także przeznaczyć te miesiące na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji. Warto zapoznać się z ofertą wakacyjnych kursów językowych.

Angielski? Hiszpański? Co wybrać?
Najwięcej ofert jest w sporych miastach. Kiedy idzie o kurs angielskiego, Warszawa ma bardzo wiele do zaproponowania. W czasie lata mnóstwo szkół językowych prowadzi kursy wakacyjne, lub ma warte uwagi promocje, więc zdecydowanie dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli mamy czas. Język angielski absolutnie jest wciąż najpopularniejszy. W naszych czasach znajomość angielskiego to już podstawa.

Nauka języka w firmie

Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Naturalnie dobrze jest zastanowić się też nad innymi językami. Ceniona jest znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego albo czeskiego. Także języki krajów skandynawskich bardzo się przydają na rynku pracy. Tak naprawdę warto mówić w więcej niż jednym obcym języku To doskonały atut w CV.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs?
Gdy poszukujemy szkoły językowej zwracajmy uwagę na parę rzeczy. Po pierwsze lektorzy. Sprawdźmy wykształcenie kadry. Mnóstwo szkół jako nauczycieli zatrudnia obcokrajowców, co daje możliwość przyswajanie nie tylko zasad i słówek, ale także obcowanie z żywym językiem w trakcie kursu, poznanie akcentu i niuansów, o których polscy nauczyciele mogą nie wiedzieć. To oczywiście nie znaczy, że nauczyciele z Polski nie są świetni. Kierunki filologiczne na naszych uniwersytetach stoją na bardzo wysokim poziomie i uczą doskonale.

Zwracajmy też uwagę na liczebność grup. Idealne są grupy złożone mniej więcej z pięciu osób.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (http://www.mojekonferencje.pl/lodz/lloyd-woodley-english-language-centre)? To oczywiście zbliżona problematyka, więc bez wątpienia również żywo Cię zaabsorbuje.

Wówczas mamy pewność, że nauczyciel poświęca każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu, a przy tym grupa motywuje do wysiłku, ponieważ przecież nikt nie chce odstawać. Kiedy decydujemy się na kurs indywidualny nie mamy możliwości skonfrontowania się w dyskusjach w grupie, konwersowania jednocześnie z paroma osobami, rozumienia języka, gdy nagle mówi więcej niż jeden człowiek. Oczywiście za duża grupa nie zdaje egzaminu zupełnie, bo nauczyciel nie ma możliwości odpowiedniego zajęcia się każdym członkiem grupy.

Najprościej zajęć szukać w internecie. Każda szkoła ma stronę internetową z ofertą. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę właściwe hasło, choćby „szkoła angielskiego Warszawa” i na pewno wyszukamy coś dla siebie. Opłaca się przeznaczyć czas latem na nauczenie się nowego języka albo podszlifowanie już opanowanego. Zawsze jest dobry czas na rozwój.

Related Post