Gdy działająca reklama w mieście, to tylko w formie Telebimów!

Telebimy są urządzeniami ostatnio niezwykle powszechnie używanymi. Są to ekrany, w większości przypadków o dużej powierzchni, wyświetlające obrazy kolorowe. Złożone są one z małych diod LED. Tak zwana reklama na ledach jest ogromnie chętnie wykorzystywanym rodzajem reklamy. Sposób taki jest bowiem jednym z najnowocześniejszych, ze względu na zastosowane urządzenia. Telebimy w większości przypadków spotykane są w większych miastach, a im większy ośrodek, tym więcej się tych urządzeń widzi.

Wisząca reklama zewnętrzna

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym taka forma reklamy dociera coraz częściej do miejscowości mniej znaczących. Na przykład telebim w Cieszynie znajduje się przy największym skrzyżowaniu miasta. Jest więc zlokalizowany korzystnie ze względu na widoczność reklamy.

Telebimy w Polsce

W kraju obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na promowanie się z użyciem telebimów. Metoda taka coraz bardziej się rozpowszechnia również ze względu na to, że coraz większą liczbę firm stać na taką formę promocji. Widać również, że na telebimach umieszcza się reklamy (http://www.konstrukcje-reklamowe.pl/) o bardzo zróżnicowanej zawartości i z rozmaitych dziedzin.

Telebimy w mieście

Źródło: www.medas-media.com.pl

Przykładowo telebim w Bogatyni jest zjawiskiem, które można już spotkać, lecz nadal raczej rzadko. Niewielkie miejscowości nierzadko mają jedną lub dwie reklamy tego rodzaju, tendencja do wykorzystywania ich jednak cięgle rośnie. Podobnie sprawa wygląda po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową zwrotu „telebim w Olecku”. Urządzeń tego typu jest tam zaledwie kilka.

Regulacje i ograniczenia

W związku z używaniem telebimów wiąże się nierzadko sporo kontrowersji i wątpliwości. Niektóre z nich wiążą się z treściami prezentowanymi na reklamach wielkoformatowych. Zdarza się bowiem czasami, że reklamy te zawierają treści obraźliwe lub o zabarwieniu erotycznym. Niejednokrotnie również zlokalizowanie telebimów może wydawać się niestosowne, przykładowo w pobliżu obiektów sakralnych.

Rozmieszczenie telebimów określone jest przez konkretne zapisy prawne. Ich odległość od drogi jest na przykład dokładnie ustalona, by światło nie utrudniało widoczności uczestnikom ruchu. O zainteresowaniu tą formą reklamy świadczy powszechność haseł takich jak „reklama na ekranie LED w Bytomiu ” w Internecie.