Utrzymanie posady w dobrej firmie nie zależy od liczby posiadanych dyplomów ukończonych uczelni

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania bywa dzisiaj dość skomplikowane. O ile facetom pracującym w zawodzie spawacza jest o dużo prościej, o tyle kobiety biznesu mają utrudnione zadanie do wykonania.

Do pierwszych podjętych kroków na drodze do zatrudnienia należy zaliczyć napisanie przykuwającego wzrok CV i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te aplikacje przyciągną uwagę rekruterów. Przyszły menedżer jest zmuszony pochwalić się erudycją z zakresu reklamy, nabytą jeszcze podczas studiów. Trzeba też pochwalić się ukończonymi szkoleniami, do których zaliczają się takie tematy: coaching biznesowy (opisany tu), komunikacja w miejscu zatrudnienia, sposoby podnoszenia motywacji zespołu.

Pracownicy działów HR, którzy czytają nadesłane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na wykształcenie, czyli na tzw. umiejętności twarde.

na szkoleniu

Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Bywają bardziej skłonni oddać odpowiedzialne stanowisko kobiecie z większą liczbą dyplomów. Jednak, jak pokazują wyniki sond, z wykształceniem niekoniecznie idą w parze konkretne kompetencje. Paradoksalnie, utrzymanie posady zależy przede wszystkim od kompetencji dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko menedżerskich obowiązków. Wspaniale wyszkolona młoda pracownica biurowa po studiach na dwóch wydziałach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach wywołujących stres i wymagających umiejętności sporządzania raportów pod presją czasu. A takie wręcz radykalne warunki pracy nierzadko panują w dużych korporacjach w wielkich miejscowościach.

Dzięki ofercie firm szkoleniowych można z sukcesem wzmocnić swoje kwalifikacje i wykształcić nowe umiejętności. Jednym z najbardziej pożądanych kursów będzie efektywność osobista bardzo dobrze przedstawiona na .

Odnajdziesz tu naprawdę szerokie opracowanie (https://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) tego tematu, więc trzeba je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Nastawienie na osiąganie jak największych wyników i maksymalne wykorzystanie czasu pracy jest bowiem stałym punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać specjalistą w dziedzinie HR, aby wiedzieć, że w każdym miejscu pracy należy wykazać się nieustającą motywacją, a nawet poza tym motywować współpracowników. Kursy specjalistyczne są zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematyką będzie efektywność osobista, średnio zaawansowana obsługa MS PowerPoint, czy coaching biznesowy.