Co zrobić, by zyskać lojalność klienta?

Grubość naszych portfeli rośnie w zawrotnym tempie. Nie od nadmiaru pieniędzy, niestety. Oprócz papierowych banknotów i ciężkich monet, coraz częściej portfel wypełnia nam plastik. I żeby to były, chociaż karty kredytowe. Też nie. Najczęściej to kolejne karty do supermarketów, które mają z nas zrobić lojalnego klienta. Dzięki temu kawałkowi plastiku to w tym, a nie następnym sklepie, mamy zrobić zakupy, to w tym a nie w innym miejscu kupimy płytę to na konkretnej stacji zatankujemy auto, to u tego operatora wykupimy telefon , to w tym banku weźmiemy gotówkę, to do tego kina pójdziemy, a nie do konkurencji. Czemu się tak dzieje?

Bo jesteśmy ich lojalnym klientem, a tym lojalnym klientem czyni nas ten przytoczony kawałek plastiku. Ma on w sobie nieodgadnioną moc sprawczą, która nie pozwala nam pójść do innego sklepu niż ten, którego nazwa znajduje się na naszym plastiku. Tak oto w skrócie działa system lojalnościowy. Jego urok działa na nas od dobrych kilku lat.

Ten, kto wymyślił program lojalnościowy byłby zapewne do dziś szczęśliwym i bogatym człowiekiem. I pewnie całkowicie wie, jak dobrze nam się przysłużył. Wszystko to głównie dzięki ludzkiemu przyzwyczajeniu: większość z nas nie lubi zmian, dlatego też, jeśli już zdecyduje się zostać członkiem klubu lojalnościowego danego producenta, zrobi to z głową. Sklepy zaś widzą w tym swoją szansę przywiązania klienta na stałe. Owszem zdarzają się kolekcjonerzy, którzy chcą mieć pęczniejące portfele, lecz jeśli się nie używa tej atrakcji w postaci karty, nie jest atrakcyjny dla sklepu, bo nie daje mu zyskiwać. Tak to, bowiem działa: sklep ma utarg z zakupów robionych przez klienta, ale również chce mu się za lojalność jego wyboru, odwzajemnić. W praktyce oznacza to, że za firmowymi kartami, kryją się zbierane bonusy, które mają skusić nas do zapisania się do klubu. Członkostwo w klubie ma, zatem swoje pożyteczne atuty. Dzięki zakupom u partnera takiego systemu, nasze nagromadzone premie do zakupów zamieniają się w materialne rzeczy. A kto z nas nie lubi prezentów? A te są naprawdę atrakcyjne: pościeli przez drobne sprzęty AGD po drogie elementy komputerowe.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź jeszcze ten link. To bez dwóch zdań ta propozycja, na której odnajdziesz podobne informacje.

Dlatego jeśli jeszcze nie jesteś w żadnym programie lojalnościowym zastanów się, którą firmę cenisz i za co, i dowiedź się czy nie ma tego typu premii.

Ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl) bardzo podobnego artykułu – on też jest warty zainteresowania.

Przecież miło jest dostawać dodatki za coś, co i tak byśmy nabyli.

Related Post