Szukasz odkurzacza do zadań specjalnych, lecz nie wiesz, który wybrać? Sprawdź, jakie masz możliwości

W sklepach dostępnych jest sporo rodzajów bardzo dobrych odkurzaczy. Każdy model jakąś rzeczą się odróżnia, ma różne parametry, pasuje do czegoś innego. Niektóre modele będą odpowiednie do zapylonych mieszkań, kolejne będą dobre do używania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem takiego sprzętu trzeba się zastanowić, w jakim celu będziesz go używał. Tak jak bowiem napisaliśmy we wstępie, tego typu sprzęt do sprzątania ma różnorakie zastosowania. Niektóre więc odkurzacze profesjonalne doskonale sprawdzają się do sprzątania na mokro, inne na sucho. Dodatkowo, musimy zwrócić uwagę na przewidywany czas używania. Powinniśmy określić, ile czasu będzie używany. Całe szczęście klasyfikacja jest dosyć jasna, producenci w związku z tym dzielą odkurzacze na trzy główne klasy.

Typ low, to klasa najniższa, medium – pośrodku, a high najwyższa. Klasy są pomocne w odniesieniu do klasyfikowania pyłów, wprowadzono go w 1997 roku. W klasie L mamy odkurzacze przede wszystkim używane do pozbywania się tego typu zanieczyszczeń.zerknij tu (raczynski-kancelaria.pl/)Odpowiednio wymiatają nieczystości, z którymi mamy do czynienia w branży stolarskiej oraz przy niewielkich pracach remontowych. Są też dobre do usuwania piasku i niewielkich kamieni. W klasie niżej odnajdziemy odkurzacze odpowiednie do sprzątania pyłów po drewnie i surowców drewnopodobnych. Są również stosowanie do pozbywania się wypełniaczy czy farb. Ostatnia, najlepsza klasa usunie groźne dla zdrowia materiały rakotwórcze i zagrażające zdrowiu ludzi. Zobacz więcej: .

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Odkurzacze takiej klasy dają sobie radę w związku z tym z azbestem, pleśnią, a również pyłami mineralnymi, niklem czy osadami nieodpowiednimi dla zdrowia ludzi. Kupując tego typu odkurzacz musimy zwracać szczególnie uwagę na to, jaki silnik jest użyty.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest godny uwagi, to co powiesz, gdy poznasz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tutaj oraz zobacz.

Od jego jakości zależna jest moc ssania jak i możliwości przerobowe. Bardzo istotne są także filtry. Tutaj najistotniejsze jest poznanie klasy filtra, który będzie nam potrzebny. Musimy zwracać tu uwagę na klasy, które opisane były powyżej, czyli L, M oraz H. Trzeba również zwracać wagę na urządzenia z funkcją samooczyszczania się filtra. Taki system daje możliwość wydłużenia czasu naszej pracy.