Kim jest tajemniczy klient i jakie jest jego zadanie?

Czasem w ogłoszeniach o pracę możemy spotkać się z ofertą tajemniczego klienta. Jest to praca, która nie jest dobrze znana dużej grupie osób. Na czym więc ona polega? Co zalicza się do zasadniczych zadań tego typu osoby?

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock
Tajemniczy klient jest specjalnie przeszkolonym pracownikiem (zobacz kalkulator stażu urlopowego), który wynajmowany jest w celu sprawdzenia, jak przedstawia się obsługa w punktach sprzedażowych, salonach oraz innych punktach, w których mamy do czynienia z pracownikami odpowiadającymi za zachęcenie klientów do kupna konkretnego produktu.

Kompetentna osoba, która jest zaangażowana na stanowisku tak zwanego tajemniczego klienta odpowiada za przeprowadzenie anonimowych audytów, które mają dać odpowiedź na najważniejsze pytanie, czy ekspedient postępują wedle ustalonych kryteriów, które są im prezentowane na specjalistycznych szkoleniach. Tajemniczy klient (więcej informacji: nasza strona) najczęściej wchodzi w postać normalnego klienta, jednak w przeciwieństwie do niego zwraca on uwagę na szczegóły, które dla gro z nas nie są ważne. Przeważnie ma on stosownie opracowany kwestionariusz, na którym ma wypunktowane, jakie zachowania powinny pojawić się u sprzedawców. Wbrew pozorom jest ich bardzo dużo, i każde powinno mieć miejsce w czasie obsługiwania przeciętnego klienta. Rolą tajemniczego klienta jest ich wyłapanie.

Jeżeli omawiane w tym wpisie omówienie bardzo Cię zaciekawiło, to zalecam to źródło (https://www.eccoholiday.com/hotel-turcja-blue-fish-hotel-19616.html) – ono jest równie fascynujące, jak materiał, który właśnie widzisz.

Do jego funkcji zalicza się także wydanie opinii na temat tego, co spotkało go w sklepie. Oceniana jest ogólna czystość punktu sprzedażowego, a nawet wygląd ekspedienta. Wszystko w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie.

Każde badania marketingowe (wejdź: ) zwracają baczną uwagę na to, że prawidłowo przeprowadzone szkolenie z dziedziny obsługi klienta może przynieść dobre efekty, które w prostej linii przełożą się na spore zyski ze sprzedaży. Poświadczają to badania, które mają na celu zweryfikowanie poziomu satysfakcji klienta. Są one przeprowadzane w miarę regularnie, w celu przeanalizowania obecnych preferencji dostrzegalnym na rynku. Na jego podstawach niejednokrotnie opracowuje się raporty, które wpływają w znacznym zakresie na nową strategię sprzedaż jak i promocji. Badania marketingowe jak więc widać mają duże znaczenie w gro przypadkach i stąd też przykłada się do nich dużą wagę.

Related Post