Jak dobrze przygotować się do interview?

Rozmowa kwalifikacyjna w wielu przypadkach jest ogromnie stresującym etapem rekrutacji. To normalne, iż każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, jednakże nierzadko popełniamy sporo błędów, które powodują, że wypadamy niekorzystnie.

Niemało osób nie poświęca wystarczająco sporo czasu na należyte przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie przypuszczalnych pytań, które mogą się na niej pojawić. A pytań takich jest dość sporo – zapraszam do lektury.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają pojawić się zarówno te proste, jak również trudniejsze pytania. Jeśli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy na ogół pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania czy też wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania z pewnością nie powinno sprawiać nam problemów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej należałoby się przygotować? Do takich pytań może przynależeć chociażby pytanie o nasze wady.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu analizowanego tu materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która też na pewno przyciągnie Twój wzrok.

Niestety nie możemy odpowiedzieć, że wad nie mamy. Warto więc wyliczyć takie wady, jakie nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o którą się staramy. Jeśli w Twojej pracy nie jest konieczna znajomość języków obcych, to zdołasz zakomunikować, że Twoją wadą jest marna znajomość języków. Jeżeli na danym stanowisku nie potrzebne jest prawo jazdy, wtedy zdołasz rzec, iż Twoją słabością jest jego brak. Wady, jakie nie będą przeszkadzać nam na konkretnym stanowisku naturalnie nie skreślą nas z danej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają okazać się dla podobnie trudne?

Więcej:

Pożądane byłoby przygotować sobie właściwą odpowiedź na pytanie „Czemu pragnie Pan/Pani pracować na tym stanowisku”.http://rfid.zone/zastosowania-rfid-w-hotelarstwie/ (http://www.rfid.zone/zastosowania-rfid-w-hotelarstwie/)Nasza odpowiedź powinna być błyskotliwa i wyróżniać nas z innych kandydatów. Jeżeli chcemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała dużo dobrego, to nie poprzestawajmy na pustych frazesach, ale precyzyjnie powiedzmy co zdołamy zmienić w przedsiębiorstwie i jakie pomysły zdołalibyśmy wykorzystać na jej usprawnienie. Bezspornie postawi nas to w niesłychanie dobrym świetle.