Trudne poszukiwania pracy

Rynek pracy jest morderczy i dobrze to znają nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Dobrze sporządzone CV to konieczność, ale nie musi wystarczyć. Pracodawcy zwracają uwagę głównie na doświadczenie zawodowe, więc to nie tylko kwestia wykształcenia jest problemem.

Jakiś czas temu jedyną drogą dla poszukujących zatrudnienia była praca za granicą. Chwilę po maturze, bez żadnych studiów, całe rzesze ludzi wybyło do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Z reguły zajmowali się pracą fizyczną, przy remontach, a dziewczyny pomagały w kuchniach restauracji i hoteli. Teraz sytuacja uległa zmianom.

Dzisiaj zagranicą o pracę jest trudniej, chociaż i tak jest łatwiej niż u nas. Bezrobocie w Irlandii spotkało wielu Polaków i popchnęło ich do domów. Jednak zagraniczna praca to niekoniecznie zajęcia fizyczne.

Czy ten artykuł zainteresował Cię tak silnie, że chcesz zapoznać się z innym? To świetnie. Zatem tutaj kliknij i sprawdź (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-kielce) sporo newsów.

Nie pamiętamy, że to propozycja szczególnie dla młodych i wykształconych, żądnych doświadczenia i wiedzy. absolwenci największych uniwersytetów coraz częściej starają się o pracę w Irlandii i Wielkiej Brytanii, często z sukcesem.

Google w Dublinie dla PolakówDobre CV, angielski na wysokim poziomie i świetnie napisany list motywacyjny po angielsku umożliwiają otrzymanie pracy. Placówka Google w stolicy irlandzkiej z otwartymi ramionami przyjmuje Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że zdolni ludzie zdecydowanie uciekają z Polski. Warto też szukać pracy w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi specjaliści są tam poszukiwani, a kwalifikacje, które dostają pozwalają na pracę w największych firmach w naszym kraju.

Niełatwe życie w obcym krajuW Wielkiej Brytanii ciągle mieszka wielu Polaków. Obcokrajowcy mają nas po dziurki w nosye, chociaż są też tacy, którzy uważają nas za dobrych specjalistów. Na pewno to nie jest mickiewiczowskie życie na emigracji. Są polskie restauracje, sklepy, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. Dodatkowo funkcjonują krajowe biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i upraszczają sprawy papierkowe.

Nasi rodacy mieszkający tam latami budują polskie społeczności również w Sieci. Razem decydują się na szkoły dla swoich dzieci, pomagają sobie w mieszkaniu z dala od rodzin.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Źródło: Gazeta.ie

Related Post